“Dawniej-dzisiaj-jutro dziedzictwo lokalne”

W ramach realizacji grantu pn. „Dawniej-dzisiaj-jutro dziedzictwo lokalne” został wydany album pn. „Bęczków wczoraj i dziś”. Wydanie albumu jest związane z obchodami 660 rocznicy powstania miejscowości. Album zawiera opisy wydarzeń historycznych, opisy zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Publikacja upamiętnia również licznych twórców ludowych wywodzących się z Bęczkowa. W albumie znajdują się fotografie pochodzące z archiwalnych albumów rodzinnych. Publikacja promuje bogactwo regionu LGD i pozostawia trwały ślad kultury, która stanowi ważny element naszej tożsamości oraz niezwykle istotny obszar aktywności społecznej. Promocja albumu odbędzie się podczas cyklicznego wydarzenia kulturalnego organizowanego przez Stowarzyszenie św. Jana z Dukli w lipcu 2019 r. przy kościele parafialnym w Bęczkowie.

W ramach grantu zostały również uszyte elementy strojów ludowych dla 15 aktywnie działających członkiń zespołów ludowych. Panie biorą liczny udział w organizowanych na terenie LGD wydarzeniach kulturalnych a poprzez strój ludowy wyrażają tożsamość ze swoim regionem.

Środki na realizację ww. operacji pochodzą z budżetu Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry”, którymi dysponuje LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.

Kliknij i obejrzyj album część 1

album część 2