Gminny Ośrodek Kultury

Prowadzi swoją działalność w trzech budynkach na terenie gminy Górno, w miejscowości Górno (biuro), Skorzeszyce (świetlica wiejska) oraz Krajno-Parcele (świetlica).

Gminny Ośrodek Kultury w Górnie

Gminny Ośrodek Kultury w Górnie stanowi centrum aktywności artystycznej i kulturalnej. Stworzony został z myślą o mieszkańcach gminy Górno.

Naszym priorytetem jest zaspokajanie potrzeb kulturalnych poprzez organizację warsztatów, zajęć artystycznych i sportowych oraz innych działań edukacyjnych. Dążymy do promocji kultury, sztuki i dziedzictwa poprzez różnorodne inicjatywy, inspirowanie twórczości oraz wspieranie aktywnego uczestnictwa społeczności w kształtowaniu lokalnych wartości.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie, pasja artystyczna ożywa na każdym kroku. Prowadzimy twórcze grupy takie jak Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy „Górnianecki” oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Górne Nutki”. Wspieramy również działania nowopowstałego Gminnego Zespołu Śpiewaczego, a także działający w gminie Teatr Scena Górna.

Naszym najmłodszym mieszkańcom oferujemy lekcje tańca (cheerleaderki oraz hip-hop), śpiewu (chór, zajęcia wokalne) oraz naukę gry na instrumentach (gitara), prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską. Przygotowujemy dla nich specjalne projekty, które budują wspólnotę i przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu. Letnie kolonie, ferie zimowe oraz wyjścia do kina i teatru to tylko niektóre z naszych inicjatyw.

Nasze drzwi otwarte są na wyjątkowe imprezy okolicznościowe, w tym festyny, dożynki, turnieje i wiele innych.

Naszą misją jest wypełnianie pasją życia mieszkańców i odpowiadanie na ich potrzeby.

Najważniejsze wydarzenia

Najważniejsze daty w historii Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie