Górne Nutki na Dziecięcej Estradzie Folkloru

W sobotę 18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się kolejna edycja Dziecięcej Estrady Folkloru. Adresatami konkursu byli dziecięcy wykonawcy folkloru: zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz soliści-wokaliści i instrumentaliści z terenu województwa świętokrzyskiego. W tym roku do konkursu przystąpiło 26 podmiotów, spośród których Rada Artystyczna, w skład której weszli: Janina Skotnicka – etnograf z Muzeum Narodowego w Kielcach, Beata Wojciechowska z Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni i Michał Stachurski – muzyk z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.Najlepsi wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Górne Nutki otrzymały wyróżnienie w kategorii Zespół Pieśni i Tańca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.