Nowa świetlica kulturalna i plac zabaw w gminie Górno

W ramach “Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” za pośrednictwem Stowarzyszenia ” Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry” Stowarzyszenie św. Jana z Dukli w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Razem na rzecz gminy Górno pozyskało 119 967,00 zł na operację pn. “Przebudowa wraz z częściową zmianą sposobu użytkowania tymczasowej kaplicy na potrzeby utworzenia świetlicy parafialnej związanej z działalnością kulturalną oraz budowa ogólnodostępnego placu zabaw wraz z ekologicznym ogródkiem warzywnym”. Dzięki pozyskanym środkom finansowym zostały wykonane roboty budowlane, które umożliwiły wydzielenie pomieszczeń na kotłownię, kuchnię i łazienki. Zostały wykonane również instalacje wentylacyjne, dymowe, wod-kan, c.o., c.u.w. oraz elektryczne. Wyremontowana tymczasowa kaplica w Bęczkowie będzie mogła pełnić wkrótce funkcje ogólnodostępnej świetlicy kulturalnej, w której będą odbywać się różne wydarzenia kulturalne, spotkania mieszkańców, próby ludowego zespołu. Z pozyskanych środków został również wybudowany ogólnodostępny plac zabaw przy budynku GOK w miejscowości Krajno-Parcele. Już wiosną tego roku najmłodsi mieszkańcy gminy Górno będą mogli korzystać z huśtawek, zjeżdżalni oraz karuzeli.