XVIII Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów w Chmielniku z udziałem Naszych Zespołów

07
sierpień
2017

XVIII Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów za nami. W niedzielę 6 sierpnia na Rynku w Chmielniku wystąpiło 21 solistów, 8 zespołów pieśni i tańca oraz 30 zespołów śpiewaczych.

Jak co roku nie zabrakło zespołów z Naszej Gminy. Na scenie zaprezentowało się KGW z Leszczyn, Zespół Pieśni i Tańca Bęczkowianie oraz solistka Maria Jamrożek. Każdy z solistów lub zespołów ludowych zaprezentował po dwa utwory, zaś zespoły taneczne 15 minutowe wystąpienia.

Podczas Przeglądu Zespół Śpiewaczy Górnianecki otrzymał Doroczną Nagrodę Starosty w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Jest to niewątpliwie duże wyróżnienie i docenienie naszego Zespołu, który w tym roku zdobywa wysokie miejsca we wszystkich muzycznych konkursach w Województwie.

Na muzycznej scenie w Chmielniku jako pierwsze wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich z Leszczyn w utworach:” Ja jezdem za młoda” i „Bełam w lesie”. Na występ Bęczkowian i p. Jamrożek musieliśmy czekać do wieczora. Ale również i ich występ porwał do tańca zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło znanych piosenek jak: "Jestem sobie Beckowiacek” czy "Kuniki karysie”. Soliska z Górna zaśpiewała natomiast „O piękno Łysico”, „Rutko moja Rutko”.

Werdykt poznaliśmy późnym wieczorem.... KGW z Leszczyn w Powiatowym Przeglądzie otrzymało WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

REALIZOWANE PROJEKTY

swiss1

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

zobacz wszystkie

NASZE FILMY

GORNO

GOK