Dzień Otwarty w GOKu

W poniedziałek 12 czerwca po raz pierwszy Gminny Ośrodek Kultury w Górnie zorganizował ,,Dzień otwarty”. Celem Imprezy było pokazanie codziennej działalności instytucji, w której – oprócz wydarzeń kulturalnych i koncertów odbywają się warsztaty artystyczne, edukacyjne, swoje umiejętności szkolą zespoły muzyczne, wokalne, teatralne, chór młodzieżowy, sekcja szachowa oraz Gminna Orkiestra Dęta. W tych zajęciach bierze udział w ciągu tygodnia blisko 100 osób. Na widowni oprócz zniecierpliwionych rodziców występujących dzieci mieliśmy zaszczyt gościć Pana Przemysława Łysaka Wójta Gminy oraz Pana Czesława Pytla Zastępcę Wójta Gminy. Całemu wydarzeniu przyświecała idea pokazania wielu aktywności i zachęcenia do udziału w edukacji artystycznej dzieci oraz młodzieży z terenu Naszej Gminy. Uroczystość rozpoczęła swoim nietuzinkowym występem orkiestra dęta, która zachwyciła publiczność aranżacją czterech znanych utworów. Po orkiestrze swoim talentem pochwalił się dziecięcy zespół wokalny, grupa teatralna „Kwiatowi aktorzy” oraz swój premierowy pokaz miał Gminny Młodzieżowy Chór Żeński, który choć bardzo młody zachwycił profesjonalizmem i oryginalną formą. Całość przypieczętowała sekcja gitarowa wykonując utwory zarówno w grupie jak i solo. Miłą niespodziankę dla wszystkich dzieci przygotował Pan Wójt, który oprócz ciepłych słów skierowanych do wszystkich występujących wręczył każdemu z nich pamiątkową koszulkę. Formą podziękowania natomiast ze strony dzieci były życzenia oraz kwiaty, które wręczyły Panu Wójtowi. Podsumowując całość możemy powiedzieć, iż jesteśmy aktywnym i ambitnym ośrodkiem kultury, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!