Bezpłatne badania profilaktyczne w cytomammobusie ŚCO

27- 29 pażdziernika 2021r. cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował na parkingu przy Zespole Ośrodków Zdrowia w Górnie. Mieszkanki Gminy mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO.

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel cytomammobusa został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie musiały czekać w kolejce.

Bezpłatna mammografia – zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300.

ZAPRASZAMY!!!!

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content