Fotorelacja z Koncertu Karnawałowego

28.01.2024r. odbył się niesamowity Koncert Karnawałowy, pełen muzyki lat 20. i 30., musicalowych melodii, operetkowego uroku, ale także jazzu i przeboi polskiej muzyki!

Podczas Koncertu zaprezentowała się niesamowita Młodzieżowa Orkiestra Dęta, pod batutą Pana Marcina Stojka, która zagrała utwory muzyki rozrywkowej i filmowej, wprowadzając nas w imprezowy klimat.

Po wystąpieniu Orkiestry, Zastępca Wójta Gminy Górno Arkadiusz Kubiec, Przewodniczący Rady Gminy Górno Pan Tomasz Tofil wraz z Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Panią Irminą Maliszewską, uroczyście przekazali zespołowi nowe instrumenty muzyczne, dzięki czemu jeszcze lepiej będą mogli prezentować swoje umiejętności.

Nowe instrumenty zostały zakupione dzięki projektowi dofinansowanemu z Funduszy Europejskich, pn. “Kompleksowa rewitalizacja Górna poprzez zagospodarowanie i ukształtowanie centrum gminy na rzecz rozwoju aktywności i przedsiębiorczości mieszkańców”, którego partnerem był właśnie Gminny Ośrodek Kultury. Na rewitalizację GOK w Górnie przeznaczył ok 190 tys. zł, z czego pozyskano prawie 150 tys. zł dofinansowania z projektu, a ponad 50 tys. zł przeznaczono na zakup sprzętu muzycznego dla Orkiestry!

Wśród pozostałych artystów tego niezwykłego wieczoru możemy wymienić: Aleksandrę Deryng-Jaroń, Samuela Borka, Sylwię Ziółkowską, Patrycję Michalską, Przemysława Rutkowskiego, czy też Michała Berlińskiego, którzy występowali solo i w duetach.

Aleksandra Deryng Jaroń jest absolwentką klasy śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach (klasa Pani Anny Kustry) oraz absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Edukacji Muzycznej. W 2021 roku ukończyła również studia podyplomowej na AHE w Łodzi i zdobyła dyplom na kierunku zarządzanie kulturą. W czasie trwania studiów wielokrotnie brała udział w projektach Filharmonii Świętokrzyskiej takich jak m.in:. Carmina Burana – C.Orffa, IX Symfonia- L. Van Beethovena, oraz w operze Sprzedana Narzeczona- B.Smetany. Jako chórzystka brała udział w wielu koncertach wyjazdowych w kraju i za granicą. W czasie swojej edukacji wokalnej pobierała lekcje śpiewu u wybitnych pedagogów takich jak m.in: Prof. Piotr Łykowski, prof. Bogdan Makal. Posiada szeroki repertuar jednak najlepiej się czuje się w operetce i latach 20-tych, 30-tych. Obecnie pracuje nad repertuarem musicalowym. Od 2022 roku współpracuje w Fundacją Filharmonii Świętokrzyskiej z ramienia której prowadzi koncerty kameralne w placówkach edukacyjnych. Właścicielka własnej Akademii Edukacji Artystycznej.

Samuel Borek jest absolwentem UJK w Kielcach na kierunku prowadzenie zespołów wykładowca muzykoterapii i logorytmiki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, nauczycielem muzyki, instruktor muzyki, wieloletni konferansjer – prowadził m.in. koncerty w Filharmonii Świętokrzyskiej. Przez kilka lat pracował jako instruktor w GOKu w Górnie. Był dyrygentem i opiekunem chóru Cantus Puellis przez 7 lat. Debiutował razem z chórem studenckim UJK na scenach operowych.

Sylwia Ziółkowska to artystka obdarzona pełnym blasku i ciepła głosem o szlachetnej barwie. Zachwyca nieprzeciętną charyzmą sceniczną oraz błyskotliwym poczuciem humoru. Jej występy są niepowtarzalne. Magister sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. dr hab. Ewy Biegas na kierunku wokalno-aktorskim. Obecnie kształci się w Programie Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie. Laureatka konkursów o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Występowała na scenach m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, Opery Śląskiej w Bytomiu, Opery Novej w Bydgoszczy, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Zabrzańskiej czy Filharmonii Łódzkiej. Koncertuje wykonując zarówno arie operowe i operetkowe największych kompozytorów klasycznych, jak również przeboje z muzyki filmowej i rozrywkowej.

Patrycja Michalska jest  absolwentką Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i muzyki estradowej. Uczestniczka programów telewizyjnych takich jak “Bitwa na Głosy” i “Szansa na Sukces”. Laureatka wielu konkursów i festiwali o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. W 2019 r. z zespołem Michalska Jarzmik Quintet wydała album z kompozycjami Stanisława Moniuszki w jazzowych aranżacjach. Założycielka i trenerka wokalna w STUDIO DŹWIĘKU Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Kielcach. Pomysłodawca i organizator OFEM Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacji Muzycznej. Na co dzień wykonuje repertuar oscylujący wokół muzyki akustycznej, jazzu oraz szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. 

Przemysław Rudkowski to utalentowany pianista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku i Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczestniczył w licznych konkursach mistrzowskich pod okiem takich profesorów jak m.in.: Frank Peters, Adam Wodnicki, Andrzej Jasiński. Obecnie jest nauczycielem fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Kielcach.

Michał Berliński to gitarzysta, muzyk sesyjny, pedagog. Absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Jazz i muzyk rozrywkowa na Uniwersytecie rzeszowskim w klasie gitary jazzowej Dr. Damiana Kurasza. W swoim skromnym dorobku artystycznym brał udział w licznych koncertach oraz nagraniach we współpracy z m. in. The Imperials, Wojtek Pilichowski, Shapeles, Patrycja Michalska, Ewa Siembida, Sylwia Łyko, Anna Serafińska, Stevie Ray Vaughan Tribute, Kasia Stanek Projekt, Skaldowie.

Na zakończenie, wszyscy nasi artyści zaprezentowali utwór “Bo jak nie my to kto”, porywając publiczność do wspólnego śpiewu. 🙂

Dziękujemy wszystkim za przybycie. 

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content