Gala rozdania Nagrody Gospodarczej Gminy Górno “Górna Półka” – edycja VI

23.02.2024r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Gminy Górno “Górna Półka” – Edycja VI.

Nagroda ta jest wyrazem uznania za szczególne zaangażowanie w rozwój gospodarczy i społeczny gminy oraz jej mieszkańców. Ma ona charakter honorowy.

Przyznawana jest za działania pozytywnie wpływające na potencjał gospodarczy gminy, a kandydaci do nagrody podejmują kroki mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Górno.

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:

Firma Roku – dla najlepszej firmy mającej siedzibę w Gminie Górno, która szczególnie przyczyniła się do rozwoju gospodarczego gminy oraz jej promocji.

oraz

Gospodarz Roku – dla osoby, która swoimi działaniami w wyjątkowy sposób wspiera gospodarkę gminy Górno w dziedzinie przedsiębiorczości
i infrastruktury, a swoimi inicjatywami przyczyniła się do promocji gminy.

Nagrodą dla laureatów jest statuetka i dyplom z tytułem.

Nagrodę Gminy Górno „Górna Półka” w kategorii Firma Roku – najlepszej firmy mającej siedzibę w Gminie Górno, która szczególnie przyczyniła się do rozwoju gospodarczego gminy oraz jej promocji przyznano dla Restauracji “Zajazd Na Widoku”.

Zajazd Na Widoku działa od 2016 roku. Prowadzi ją małżeństwo Joanna i Artur Stępnikowie.  Restauracja to idealne miejsce na rodzinny obiad, spotkanie w gronie znajomych, a także przyjęcie z okazji chrztu, urodzin, komunii, czy rocznicy ślubu. Jest to jedyne miejsce w regionie, oraz jedno z nielicznych w województwie, gdzie skosztować można dań z baraniny, jagnięciny a także gęsiny – dania te są wizytówką lokalu. Serwowana jest również regionalna zupa Zalewajka Świętokrzyska, za którą szefowa kuchni Małgorzata otrzymała pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą Zalewajkę, organizowanego w Hucie Szklanej. Nie może zabraknąć również popularnych dań z drobiu, schabu, czy pierogów, dzieci również znajdą coś dla siebie.

Zajazd Na Widoku został wpisany do Szlaku Kulinarnego Świętokrzyskiej Kuźni Smaków, promującej  “tradycyjne i lokalne potrawy definiujące kuchnię świętokrzyską.

Za restauracją podziwiać można małe stadko owiec, które hoduje właściciel, owieczki zyskały popularność wśród odwiedzających lokal gości, często pozują do zdjęć. Odwiedzający licznie lokal turyści, mogą liczyć na informacje o atrakcjach regionu, które warto odwiedzić, czy zaopatrzyć się w broszury czy mapki informacyjne.

Nagrodę Gminy Górno „Górna Półka” w kategorii Gospodarz Roku – dla osoby, która swoimi działaniami w wyjątkowy sposób wspiera gospodarkę Gminy Górno, a swoją postawą przyczyniła się do promocji gminy. Gospodarzem Roku przyznano Panu Wiesławowi Kalecie z Woli Jachowej.

Wiesław Kaleta, rocznik 1963, jest urodzonym Strażakiem i Społecznikiem.

Pracownik Zakładu Usług Komunalnych w Górnie.
Od ponad 30 lat zaangażowany w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy: w 1980 r. wstąpił w szeregi OSP w Woli Jachowej. To miejsce, gdzie oddaje cały swój czas i energię, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.  W 2001 roku  został członkiem Zarządu Gminnego OSP, w którym aktywnie działa na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej.
To nie tylko obowiązek, ale również pasja, którą realizuje z oddaniem. Od kwietnia 2006 roku pełni rolę Prezesa Zarządu Gminnego OSP. Jego zaangażowanie i umiejętności organizacyjne przyczyniają się do efektywnej pracy jednostek OSP z terenu naszej gminy. Od października 2021 roku jest Komendantem Gminnym OSP. Jest to kolejna, odpowiedzialna rola, która wymaga zarówno wiedzy technicznej, jak
i umiejętności kierowania zespołem.

Społecznik i działacz: angażuje się w wiele inicjatyw społecznych
i kulturalnych. Aktywnie działa w gminnym teatrze Scena Górna. Ponadto, chętnie poświęca swój czas na rzecz dzieci i młodzieży z naszej gminy. Od lat systematycznie oddaje krew.

Tegoroczne nagrody wręczył Wójt Gminy Górno Pan Przemysław Łysak oraz Zastępca Wójta Pan Arkadiusz Kubiec.

Ten wyjątkowy wieczór zakończył wspaniały recital w wykonaniu Pani Sylwii Ziółkowskiej (wokal) i Grzegorza Michty (akordeon), którzy zaprezentowali piosenki z repertuaru Edith Piath, Ireny Santor czy Hanny Ordonówny.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Zdjęcia: Kamil Knapik, Magdalena Kaczmarek

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość