Galeria zdjęć i podsumowanie Koncertu Finałowego VIII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Górnie

06.01.2024r. w kościele pw. św. Wawrzyńca odbył się wyjątkowy Koncert Finałowy VIII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, podczas którego poznaliśmy 24 laureatów przeglądu. To wspaniałe wydarzenie w szczególny sposób zakończyło okres bożonarodzeniowy, przenosząc nas jednocześnie w magiczny świat kolęd i pastorałek.

Tegoroczne wydarzenie patronatem honorowym objął Wójt Gminy Górno Pan Przemysław Łysak, a patronatu medialnego udzieliło Radio Kielce, Radio Rekord, Radio eM Kielce, Echo Dnia oraz Głos Górna.

Do przeglądu, który odbył się 16.12.2023r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie, zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, bo aż 69 podmiotów w 7 kategoriach. Finalnie zaprezentowało się 47 solistów i 16 zespołów, wykonujących po jednym, wyjątkowym utworze.

Z tego grona, profesjonalne i niezależne jury, w składzie Patrycja Michalska, w roli przewodniczącej, doktor Alicja Trukszyn oraz Aleksandra Zabłocka, wyłoniło 13 solistów i 11 zespołów, które wystąpiły w ostatnią sobotę.

Sobotni koncert poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie Pani Irmina Maliszewska oraz Pani Sylwia Ziółkowska. Rozpoczął się on od występu znakomitej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Marcina Stojka, a następnie zaprezentowali się laureaci przeglądu w dwóch częściach: soliści i zespoły. Po każdej części nastąpiło rozdanie nagród w wymienionych kategoriach, ufundowanych przez Wójta Gminy Górno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górnie.

W VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek jury przyznało następujące miejsca:

Soliści w kategorii do lat 6:

I miejsce: Hanna Spierzak

II miejsce: Maja Raczyńska

III miejsce: Julia Witkowska

Soliści w kategorii 7-10 lat:

I miejsce: Aleksandra Szlufik

II miejsce: Emilia Wijas

III miejsce: Lena Mojecka

Wyróżnienie: Magdalena Bąk

Soliści w kategorii 11-14 lat:

I miejsce: Klaudia Kaleta

II miejsce: Klaudia Kiczor

III miejsce: Liliana Kaleta

Wyróżnienie: Michalina Dąbrowska

Soliści w kategorii 15-18 lat:

I miejsce: Natalia Jamka

II miejsce: Michalina Perlak

Zespoły dziecięco-młodzieżowe:

I miejsce: DzZPiT „Górne Nutki”

II miejsce: Duet Dominika i Karolina Kędziora

III miejsce: Duet Patrycja Łysak i Kalina Czaja

Wyróżnienie: Aleksandra Bobrowska i Maria Kaleta

Zespoły dorosłych:

I miejsce: ZŚ „Górnianecki”

II miejsce: Gminne Koło Gospodarzy

III miejsce: KGW „Ekobabki”

Wyróżnienie: Zespół Śpiewaczy „Górno”

Wyróżnienie: KGW „Jezioraneczki”

Jury przyznało także specjalną nagrodę dla najmłodszego zespołu dla duetu Amelia Pater i Wiktoria Jaworska oraz wyjątkową nagrodę GRAND PRIX Przeglądu Kolęd i Pastorałek dla zespołu „Akolada”.

Po występach laureatów na wszystkich czekał słodki poczęstunek i ciepła herbata w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie.

Dziękujemy wszystkim laureatom za cudowne wykonanie kolęd i pastorałek, pełnych ciepła i pokoju, które wypełniły nasze serca radością, nadzieją i miłością płynącą od Dzieciątka Jezus!

Zdjęcia: Magdalena Kaczmarek, Kamil Knapik

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content