230 lat Konstytucji – konkurs poetycki

Gminny Ośrodek Kultury w Górnie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie poetyckim „230 lat Konstytucji”

REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO

1. Organizator konkursuGminny Ośrodek Kultury w GórnieGórno 79a, 26-008 Górno

2. Cele konkursu:

– krzewienie postaw patriotycznych

– upamiętnienie 230 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja

– inspirowanie do aktywności twórczej,

– popularyzacja twórczości literackiej,

– kształtowanie postaw literackich oraz wiary we własne siły i umiejętności.

3. Tematyka

Tematyka wiersza opiewać powinna wątki Konstytucji 3 Maja. W roku 2021 obchodzimy 230 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

4. Uczestnicy konkursu

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców zameldowanych w gminie Górno.

Konkurs odbywa się w 3 kategoriach uczestników w ramach jednego konkursu:

– I kat. – dzieci do 12 r. ż.,

– II kat – młodzież od 13 do 17 r. ż.,

– III kat – dorośli (pow. 18 r. ż.)

3. Warunki konkursu:

– uczestnik do konkursu zgłasza jeden wiersz o długości 10 -30 wersów.

– utwór poetycki musi być napisany przez osobę zgłaszającą (lub prawnego opiekuna),

– do konkursu zostaną dopuszczone utwory, które w sposób oczywisty będą nawiązywałydo tematyki konkursu.

– wiersz powinien być napisany komputerowo, dowolnym stylem

– utwór może mieć formę rymowaną lub formę wiersza białego

– każdy wiersz musi zostać opatrzony czytelną metryczką zawierającą następujące dane:

tytuł wiersza, imię i nazwisko autora, (uczniowie proszeni są o podanie klasy i szkoły,dokładny adres e-mail, oraz telefon kontaktowy (rodzica/opiekuna w przypadku osób niepełnoletnich).

– podpisany scan/zdjęcie klauzuli RODO

-absolutnie zakazane są wszelkie formy plagiatu i nie będą brane pod uwagę!

– prace należy przesłać e-mailem na adres: gok@gorno.pl , z dopiskiem „KONKURS 230 lat Konstytucji”,

– organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych utworów w prasie i nastronach internetowych

– nadesłanie prac jest jednoznaczne z uznaniem regulaminu.

4. Nagrody i kryteria oceniania

– wybór najciekawszego i najbardziej oryginalnego wiersza zostanie dokonany przez jury,

– jury z nadesłanych prac wybierze laureatów i wyróżnienia we wszystkich kategoriach,

– prace będą oceniane według następujących kryteriów

:▪ zgodność z tematem konkursu,

▪ wartości artystyczne i oryginalność,

– laureaci zostaną powiadomieni przez organizatora telefonicznie lub e-mailowo,

– na laureatów czekają nagrody,

– nagrodę należy odebrać osobiście lub przez upoważnioną do tego osobę w dniu gali,

– decyzje jury są ostateczne i niepodważalne.

5. Czas trwania

Konkurs trwa od 19 kwietnia 2021. Ostateczny termin nadsyłania prac mija 2 maja 2021 roku do godziny 23:59:59.

Obrady komisji odbędą się w pierwszym tygodniu maja. O wynikach Konkursu organizatorzypowiadomią telefonicznie i e-mailowo Lista laureatów zostanie opublikowana na funpage’una Facebook’u i na stronach GOK Górno.

6. Postanowienia końcowe

– regulamin jest dostępny dla wszystkich uczestników Konkursu i jest udostępniony na stronie www.gokgorno.pl,

– organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe wpisanie danych przezuczestników konkursu.