Przegląd Obrzędów Ludowych 2022

Serdecznie zapraszamy zespoły ludowe, grupy folklorystyczne, a także amatorskie teatry działające w gminach oraz miastach na terenie województwa świętokrzyskiego do wzięcia udziału w organizowanym przez Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie

Przeglądzie Obrzędów Ludowych 2022 – Powrót do źródeł.

Celem konkursu jest promocja kultury ludowej, zachowanie od zapomnienia i przekazywanie kolejnym pokoleniom cennych wartości kultury i tradycji oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami przeglądu.

Przegląd odbędzie się 16 stycznia 2022 roku godz. 14.00 w Centrum Kultury w Piekoszowie, ul. Częstochowska 85a (remiza OSP, I piętro).

Przegląd skierowany jest do zespołów ludowych, grup folklorystycznych i amatorskich teatrów działających w gminach oraz miastach na terenie województwa świętokrzyskiego.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu scenki rodzajowej, przedstawienia teatralnego np.: z obrzędu pieczenia chleba, kołacza, skubania pierza, przygotowywania zapasów na zimę, obrzędów weselnych itp.

Szczegółowy regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej.