Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej.

Celem konkursu jest, poznanie twórczości autorów województwa świętokrzyskiego zajmujących się sztuką ludową, rejestrowanie przemian zachodzących we współczesnej sztuce. dokumentowanie i archiwizowanie materiałów związanych z kulturą ludową, a także popularyzowanie kultury tradycyjnej.

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby, które ukończyły 18 lat. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 3 prace o dowolnej tematyce. Wymogiem jest jednak wykonanie jej z użyciem jednej z technik sztuki ludowej: rzeźby i płaskorzeźby, ceramiki, malarstwa bądź kowalstwa artystycznego.

Prace należy przesłać złożyć na portierni w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach do 3 grudnia tego roku. Można również wysłać je pocztą na adres:Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiegoul. Ks. Piotra Ściegiennego 2, 25-033 Kielce

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej jaki odbędzie się 10 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia, zaopatrzenie prac w metryczkę opatrzoną następującymi danymi: imię i nazwisko; adres zamieszkania, numer telefonu, adres mailowy; tytuły prac, wymiary, rok powstania, technika, krótki opis pracy.

Informacje związane z Konkursem można uzyskać w Dziale Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach pod numerem telefonu: 41 365 51 36.