Inicjatywa “Ludowe Obrzędy Andrzejkowe” w ramach DK+

KGW Skorzeszanki w ramach programu DK+ Inicjatywy Lokalne „Sieć Kultura” zrealizowały inicjatywę „Ludowe Obrzędy Andrzejkowe”. W ramach ich działań odbył się szereg warsztatów i spotkań. Ich projekt rozpoczęło spotkanie dzieci i młodzieży ze Skorzeszyc z Panią Ewą Siudajewską, naszą gminną regionalistką. Opowiedziała ona zebranym o dawnych zwyczajach i wróżbach dotyczących nocy świętego Andrzeja. Skorzeszanki ponadto dla najmłodszych zorganizowały warsztaty kulinarne, dzięki którym dzieci nauczyły się robić coraz popularniejsze w naszej kulturze ciasteczka z wróżbą. Dorośli mogli skorzystać z warsztatów z tańca ludowego, które przeprowadziła Agnieszka Adamczyk – instruktor tańców ludowych Kieleckiego Teatru Tańca. Pod okiem trenerki uczestnicy zajęć przygotowali choreografię i nagrali piosenkę o tematyce andrzejkowej. Skorzeszanki zaprosiły do współpracy również inne koła gospodyń z naszej gminy, które w zaciszu własnych świetlic nagrały wróżby. Efektem finałowym projektu jest stworzenie filmu. Zobaczymy na nim wróżby, czary i dużą dawkę energii od pań z naszej gminy.

zapraszamy do zapoznania się z videorelacją z przebiegu realizacji inicjatywy Skorzeszanek:

link do inicjatywy: https://www.youtube.com/watch?v=wWiDAIrdUds

Gratulujemy realizacji inicjatywy.

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość