KGW Korale Radostowej z Bęczkowa

KGW „Korale Radostowej” z Bęczkowa są najmłodszym Kołem Gospodyń Wiejskich działającym na terenie gminy Górno. Powstało 23.01.2020r., czyli tuż przed wybuchem pandemii. Na zebraniu założycielskim obecny był Pan Wójt Przemysław Łysak, który nie krył zadowolenia z powstania KGW w Bęczkowie. Jednogłośnie na przewodniczącą wybrano Zofię Znojek a na zastępcę Karolinę Matuszewską.

Panie 2019 brały udział w Dożynkach Gminnych, gdzie reprezentowały sołectwo Bęczków wraz z panią sołtys. Gospodynie wspólnie  uwiły piękny wieniec . To był debiut, który był bodźcem do powstania KGW. Od niedawna mogą pochwalić się strojami, nawiązującymi do regionu Świętokrzyskiego. W marcu 2021 roku nasze koło otrzymało je z rąk Wójta Gminy Górno oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie. To czarne spódnice z motywem pasiaka świętokrzyskiego, ufundowane przez Pana Wójta.

Zaangażowaliśmy się w gminną akcje szycia maseczek dla mieszkańców, pracowników służby zdrowia, urzędników. W czerwcu 2020r. nagraliśmy również charytatywny challenge, z którego dochód został przekazany na chore dziecko.

KGW bierze udział w uroczystościach parafialnych i kościelnych, ale także w projektach gminnych takich jak:” Święto chleba”, „Dawne andrzejkowe obrzędy ludowe”, czy w spektaklu Gminnego Teatru „ Scena Górna” pt. „Kamieniołom”.

W 2020, we wrześniu KGW brało czynny udział w uroczystości Nadania Sztandaru dla OSP Bęczków. Podczas gminnej akcji wspierania przedsiębiorców/ sprzedawców kwiatów panie pomagały Gminie rozwieść chryzantemy. Trafiły one do przydrożnych kapliczek krzyży, cmentarza i kościoła.

Debiutowały w Tokarni (maj 2021) podczas Festiwalu Smaku, gdzie zdobyły 3 miejsce w konkursie kulinarnym „ Smaki dzieciństwa” i nagrodę specjalną od p. Starosty oraz wyróżnienie za przygotowane stoisko.

6 czerwca uczestniczyły w Festiwalu Wiosny w Cedzynie, gdzie zbierały wraz z innymi KGW i GKG z gm. Górno pieniążki na odbudowę budynku szkoły w Cedzynie.

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość