KGW z Gminy Górno na XIII Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym w Tokarni

Tłumy mieszkańców Świętokrzyskiego przyjechało w niedzielę, 3 czerwca, na XIII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny w Parku Etnograficznym do Tokarni. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Występowały zespoły ludowe, a po południu gwiazdą imprezy była Cleo. Wybrano najlepsze potrawy imprezy. W konkursie kulinarnym na najsmaczniejszą potrawę z ziołami z przydomowego ogródka wzięło i udział 35 kół gospodyń wiejskich. Przygotowały niezwykłe dania i dzieliły się wiedzą o zdrowotnych właściwościach ziół, które wykorzystały w potrawach.

Gminę Górno na Jarmarku Agroturystycznym reprezentowały Koło Gospodyń Wiejskich ze Skorzeszyc oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Ekobabki” z Cedzyny. Panie z Cedzyny wróciły z Tokarni z wyróżnieniem za najpiękniejsze stoisko oraz wyróżnieniem za udział w konkursie na najsmaczniejszą potrawę Powiatu Kieleckiego.

Podczas imprezy można tez było zadbać o zdrowy wypoczynek dla całej rodziny, a panie, mogły wykonać bezpłatne badania cytologiczne w cytobusie. Przygotowano również wiele atrakcji dla najmłodszych.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content