Kiermasz Wielkanocny już za nami!

Pogoda wyjątkowo dopisała, dzięki czemu, przez większą część wydarzenia, mieliśmy wspaniałe słońce ☀️
Od godz. 14:00 na Placu Targowym trwał Kiermasz Wielkanocny, który zgromadził aż 13 wystawców z powiatu kieleckiego, którzy przygotowali fantastyczne ozdoby wielkanocne, dla starszych i młodszych odwiedzających.
Nie zabrakło pięknych stroików, palm wielkanocnych, zajączków i pisanek.
Na dzieci czekały również animatorki z Animacje Wariacje oraz konkursy ekologiczne z nagrodami.
Ogromną atrakcją, szczególnie wśród najmłodszych, był pokaz sprzętów, a zwłaszcza pojazdów i łodzi dla OSP, które zakupiono w ramach projektu “Zakup pojazdów i urządzeń, w tym pojazdów zeroemisyjnych i niskoemisyjnych na potrzeby Urzędu Gminy Górno oraz jednostek organizacyjnych”, na realizację którego pozyskano środki z programu Polski Ład. Podsumowanie projektu poprowadził Wójt Gminy Górno, Pan Przemysław Łysak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Irmina Maliszewska wraz z Zastępcą Wójta, Panem Arkadiuszem Kubcem i kierownikiem Referatu Infrastruktury i Rozwoju, Panem Adamem Żebrowskim. Swoją obecnością, wydarzenie wsparli także przedstawiciel BGK, Pan Robert Książka, Komendant Miejski PSP w Kielcach bryg. Mariusz Góra, prezes ZOSP w Górnie Wiesław Lisek oraz komendant ZOSP w Górnie Wiesław Kaleta.

W tym dniu uroczyście otwarto nowo powstałe boisko przy Szkole Podstawowej w Górnie oraz plac zabaw na Małej Kadzielni, dzięki czemu mali mieszkańcy gminy będą mieli swoje miejsce do zabaw. Oba miejsca powstały w ramach projektu pt. “Kompleksowa rewitalizacja Górna poprzez zagospodarowanie i ukształtowanie centrum gminy na rzecz rozwoju aktywności i przedsiębiorczości mieszkańców” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Podczas otwarcia boiska zaprezentowała się nasza grupa wspaniałych cheerleaderek, które zaprezentowały wyjątkowy układ taneczny przygotowany przez ich opiekunkę, Panią Agnieszkę Adamczyk, a następnie rozegrano mini turniej piłkarski o puchar Wójta i Rady Gminy Górno, prowadzony przez GKS Góral Górno.

Na wszystkich czekał także pyszny poczęstunek, czyli barszcz wielkanocny, serwowany przez Panów z Gminnego Koła Gospodarzy wprost z kuchni polowej oraz ciepła kiełbasa z grilla, o którą dbali strażacy OSP z terenu gminy Górno!

Dziękujemy wszystkim za udział w Kiermaszu, w tym naszym KGW, Klubom Seniora i przedsiębiorcom, za przygotowanie pięknych stoisk, oraz za pomoc w  zorganizowaniu wydarzenia, w szczególności strażakom z jednostek OSP na terenie gminy Górno (m.in. Wola Jachowa, Bęczków, Krajno, Leszczyny i Górno), Panom z GKG i pracownikom Urzędu Gminy w Górnie. Dziękujemy także Pani Agnieszce za przygotowanie pięknego występu tanecznego oraz Panom z GKS Góral Górno za przeprowadzenie mini turnieju piłkarskiego oraz naszym patronom medialnym, czyli Radio Rekord, Radio eM, Echo Dnia i Głos Górna, za wsparcie w promocji wydarzenia.

Zdjęcia: Jakub Grzegorczyk, Kamil Knapik, Magdalena Kaczmarek, Adrian Krawczyk