Nagrody “Górna Półka ” wręczone

Przedsiębiorca Mariusz Kisiel i świętokrzyski senator Krzysztof Słoń zostali laureatami pierwszej edycji Nagrody Gospodarczej Gminy Górno “Górna Pólka”.

Galę rozpoczął występ utalentowanego muzyka, wokalisty, nauczyciela śpiewu Samuela Borka.

Na gali obecni byli radni, sołtysi, dyrektorzy szkół , kierownicy jednostek gminy i duchowni z gminy.

Nagroda Gospodarcza Gminy Górno „Górna Półka” jest wyrazem uznania za szczególne zaangażowanie w rozwój gospodarczy i społeczny Gminy Górno oraz jej mieszkańców. Ma charakter honorowy. Przyznawana jest za działania pozytywnie wpływające na potencjał gospodarczy gminy. Kandydaci do Nagrody podejmują przedsięwzięcia mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Górno. Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: „Firma Roku” – dla najlepszej firmy, przedsiębiorstwa, i „Gospodarz Roku” – dla osoby, która swoimi działaniami w wyjątkowy sposób wspierała gospodarkę Gminy Górno w dziedzinie przedsiębiorczości czy infrastruktury. Wnioski o przyznanie nagrody przyjmowano do końca stycznia w urzędzie gminy w Górnie.

Nagrodę przyznaje Kapituła w składzie : Przewodniczący kapituły – Wójt Przemysław Łysak. Przedstawiciele lokalnej społeczności, radne Iwona Gałkiewicz z Radlina i Renata Mochocka ze Skorzeszyc, Kierownik Referatu Budownictwa i Geodezji i Rozwoju Infrastruktury UG Barbara Wołczyk, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Kucharska, dwóch przedsiębiorców, Zenon Dańda ( Sabat Krajno), Leszek Pióro (firma Lech).

Nagrodą w konkursie była statuetka „Górna Półka”. A pomysłodawcą nazwy nagrody był wójt Przemysław Łysak, motyw skały podpowiedział wójtowi jego brat, Ernest. Statuetka Nagrody Gminy Górno to odlew z mosiądzu patynowanego motywu skały – ściany skalnej. W skale, aż do jej szczytu wkomponowane są szczeble drabiny. Dzieło nawiązuje do górzystego i górniczego charakteru gminy. Natomiast drabina symbolizuje wspinanie się po szczeblach, aż na sam szczyt kariery – górnej półki. Dzieło wieńczy wystający stempel skalny z napisem Górna Półka. Napis nawiązuje do nazwy gminy oraz do najwyższego uznania ze strony gminy dla obdarowanego Laureata. Waga 4,6 kg wysokość ok 32 cm. Statuetkę wykonał znany kielecki rzeźbiarz Sławomir Micek.

Nagrodę „Górna Półka” w kategorii „Firma Roku” otrzymał Mariusz Kisiel właściciel firmy KISIEL, która zajmuje się sprzedażą ciągników, maszyn rolniczych oraz części zamiennych i opon. W firmie działa też serwis mobilny. Jest to rodzinna firma, której początki sięgają lat 90. Firma zatrudnia ponad 50 pracowników w tym połowę z gminy . Oprócz zakładu w Górnie prowadzi jeszcze dwa inne odziały w Miechowie i Jasionce w województwie podkarpackim. Kandydaturę zgłosiła przedstawicielka lokalnej społeczności, radna z Górna Janina Rubak.Pan Mariusz Kisiel w dniu Gali miał być w Panamie i tam odbierać nagrodę dla najlepszej firmy tej branży w Polsce. Wolał jednak być na Gali „Górnej Półki”.

Nagroda w kategorii Gospodarz Roku powędrowała do Krzysztofa Słonia, świętokrzyskiego senatora Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaturę zgłosili mieszkańcy, a wniosek w swoim i ich imieniu złożyła sołtys i radna Górna- Parceli Teresa Szlufik. Swoim zaangażowaniem, niesieniem pomocy, godną postawą oraz szczerością ujął mieszkańców. Z własnej inicjatywy zaoferował pomoc mieszkańcom Górna Parceli w ratowaniu drogi. Poznał problem, podjął się mediacji w mało sprzyjających warunkach. Taka postawa jest bez precedensu i może służyć za wzór, bo każdemu należy się pomoc w słusznej sprawie- podkreślał wójt Przemysław Łysak. Senator nie krył wzruszenia i zadowolenia z przyznanej nagrody. Dziękował za docenienie i zaszczytną nagrodę.

Galę zakończył występ zwycięzcy finału wojewódzkiego konkursu we Włoszczowie Zespołu Śpiewaczego Górnianecki, który przygotował specjalny utwór na tą okazję pt. „Górna Półka”.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content