Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/.

Po raz pierwszy obowiązkowym sposobem przekazania danych w spisie jest samospis internetowy. Oczywiście, jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie jest w stanie samodzielnie się spisać, może zadzwonić na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99, lub poczekać aż skontaktuje się z nim rachmistrz spisowy (telefonicznie lub bezpośrednio), aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą, nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Najlepiej nie odkładać więc obowiązku spisowego do ostatniej chwili i dzięki formularzowi internetowemu spisać się w dogodnym miejscu i czasie. Samospisu można dokonać poprzez interaktywną aplikację dostępną na stronie internetowej GUS – https://nsp2021.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations.

Dla osób które chcą dokonać samospisu, ale nie posiadają komputera lub dostępu do internetu w domu, lub z innych powodów nie mogą same dokonać samospisu, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie został utworzony punkt spisowy (w celu dokonania samospisu należy wcześniej skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym, pod nr telefonu 75 77 87 288 lub 75 77 87, w celu umówienia terminu).

Wójt Gminy Górno gorąco zachęca do dokonania samopisu drogą internetową, albowiem jedna osoba może spisać wszystkich domowników. Do spisu należy wcześniej przygotować numery PESEL oraz informacje dotyczące m.in: wykształcenia, wykonywanej pracy czy wyznania wszystkich domowników, jak również dane dotyczące powierzchni użytkowej domu.

Spis jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania wielu strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Uczestnicząc w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, wpłyną Państwo bezpośrednio na rozwój społeczno-gospodarczy naszej gminy i poprawę warunków życia jej mieszkańców.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content