Ojczyzna – Gminne Obchody Odzyskania Niepodległości

11.11.2018 w świetlicy w Bęczkowie odybyły się Gminne Obchody Odzyskania Niepodległości. W dniu setnej rocznycy Stowarzyszenie Św. Jana z Dukli przy współpracy Chóru Kameralnego Cantus Puellis oraz Koła Gospodyń Wiejskich “Ekobabki” z Cedzyny wystawili spektakl słowno-muzyczny pn. “Ojczyzna”. Kolejną częścią naszej uroczystości było Pieśniobranie Patriotyczne z lokalnymi zespołami z naszej Gminy, a wystąpili w nim: Gminne Koło Gospodarzy, KGW Leszczyny, KGW Radlinianki, KGW Krajno, KGW Górno-Parcele, KGW Skorzeszyce, KGW “Ekobabki” z Cedzyny, Górnianecki, Chór Kameralny Cantus Puellis, Górne Nutki oraz Dzieci ze SP im. Piotra Ściegiennego w Bęczkowie. Przez Pieśniobranie mogliśmy usłyszeć wiele pięknych pieśni patriotycznych w różnym wykonaniu, a tym samym przyłączyć się do śpiwu, by każda z pieśni wybrzmiała na tyle głosów, ile było nas zgromadzonych. 

Wszyscy czuliśmy, że w tym dniu jesteśmy Polakami, że dziękujemy wszystkim, którzy sto lat wcześniej walczyli o Niepodległą, walczyli za nas i dla nas. Podniosłość tego Święta napełniała nasze serca dumą i radością. 

Na zakończenie naszej uroczystości Wójt Gminy Górno – Pan Przemysław Łysak – pokroił tort niepodległościowy.

Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, jak liczna społeczność naszej gminy przybyła uczcić razem z nami 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości z czego bardzo Wam dziękujemy.

Wydarzenie to zostało sfinansowane ze środków pożytku publicznego.

 

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content