Podsumowanie projektu Dziecięca Akademia Lekkoatletyczna

W dniu 11.11.2023r. odbył się Bieg Niepodległości, w którym udział wzięły dzieci z Gminy Górno.
Celem projektu było edukowanie dzieci i młodzieży przez sport i zabawę, ukazanie sportowej różnorodności, a swoim uczestnictwem w biegu podczas Święta, dzieci uczciły także 105. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.
Cały projekt zakładał realizację cyklu zajęć sportowych w dwóch miejscowościach – w Szkole Podstawowej w Krajnie oraz w świetlicy w Skorzeszycach. W ramach projektu odbyły się również zawody sportowe na Małej Kadzielni w dniu 14 października oraz Bieg Niepodległości 11 listopada.
Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ łącznie w wydarzeniach związanych z projektem, wzięło udział ponad 65 dzieci, w tym w zawodach sportowych blisko 40 osób, a w Biegu 44 osoby. Co ważne, spora ilość dzieci skorzystała ze wszystkich trzech, proponowanych przez nas, aktywności sportowych.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Biegu i zawodów sportowych – rodzicom, opiekunom, sędziom i trenerom, czyli Pani Katarzynie Kiczor z GO4IT Przygotowanie Motoryczne i Panu Adrianowi Krawczykowi oraz naszym partnerom i sponsorom wydarzenia, wśród których możemy wymienić Sklep DARCET w Radlinie, Sklep Toporek z Radlina, Delikatesy Centrum Radlin, Sklep Lewiatan z Krajna, Pizzeria Imperio Krajno oraz Miasteczko Dakar – Zalew Cedzyna, którzy ufundowali nagrody dla dzieci podczas październikowych zawodów lekkoatletycznych. Wasza pomoc i wsparcie są nieocenione. Ale przede wszystkim dziękujemy naszym młodym sportowcom, którzy na treningach dawali z siebie wszystko, a podczas zawodów i biegu byliśmy świadkami niezwykłego zaangażowania i determinacji każdego uczestnika. Ich zdolności sportowe oraz duch walki są godne podziwu. 🙂
Wszystkie wydarzenia nie mogłyby się odbyć gdyby nie projekt pod nazwą Dziecięca Akademia Lekkoatletyczna, dofinansowany przez Fundację BGK w ramach II edycji Programu „Sport na Start”.
Inne filmy :
Skip to content