Podsumowanie zawodów sportowych w ramach projektu “Dziecięca Akademia Lekkoatletyczna”

W minioną sobotę mieliśmy zaszczyt zobaczyć niesamowitą, młodą, sportową energię podczas zawodów sportowych w ramach projektu “Dziecięcej Akademii Lekkoatletycznej”, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Górnie.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, dzieci z różnych grup wiekowych wzięły udział w rywalizacji, w łącznie sześciu różnych kategoriach sportowych. Byliśmy świadkami niezwykłego zaangażowania i determinacji każdego młodego sportowca. Ich zdolności sportowe oraz duch rywalizacji były godne podziwu. Zawodnicy doskonale radzili sobie w biegach, w skokach, rzutach, a także w innych konkurencjach. To niezwykłe doświadczenie, które na pewno pozostanie w ich wspomnieniach na długo.

Ale to nie koniec atrakcji! W czasie rywalizacji wszyscy uczestnicy zostali mogli liczyć na pyszny poczęstunek. Zupa, owoce, słodycze, napoje, czy herbata – wszyscy mogli się posilić i naładować energię po trudach zawodów. Oprócz tego, niezwykle utalentowane animatorki czekały na dzieci z różnymi atrakcjami. Malowanie buzi, zabawa w wielkie bańki mydlane – uśmiech na twarzach dzieci był bezcenny.

Podczas tego wyjątkowego dnia podkreśliliśmy, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także zabawa, przyjaźń i wspólnota. Dzieci miały okazję nawiązać nowe znajomości, dzielić się swoimi sukcesami i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

Poniżej przedstawiamy listę wyników sobotnich zawodów:

-Kategoria dziewczynki 7-9 lat Bieg na 100m, Skok w dal, Tor przeszkód:

1 miejsce: Nela Durlej

2 miejsce: Lena Rubak

3 miejsce: Amelia Węglarczyk

-Kategoria dziewczynki 7-9 lat Rzut piłką lekarską:

1 miejsce: Amelia Kołodziej

2 miejsce: Magda Ślufik

3 miejsce: Nela Durlej

-Kategoria dziewczynki 7-9 lat Pchnięcie kulą:

1 miejsce: Magda Ślufik

2 miejsce: Anastazja Rubak

3 miejsce: Liliana Rubak

-Kategoria dziewczynki 10-15 lat Bieg na 100m, Skok w dal, Tor przeszkód:

1 miejsce: Iga Rzepka

2 miejsce: Martyna Stąpór

3 miejsce: Agata Salwerowicz

-Kategoria dziewczynki 10-15 lat Rzut piłką lekarską oraz Pchnięcie kulą:

1 miejsce: Martyna Stąpór

2 miejsce: Agata Salwerowicz

3 miejsce: Maria Stąpór

-Kategoria chłopcy 7-9 lat Bieg na 100m, Skok w dal, Tor przeszkód:

1 miejsce: Bartłomiej Gola

2 miejsce: Filip Krajcarz

3 miejsce: Michał Krzysiek

-Kategoria chłopcy 7-9 lat Rzut piłką lekarską:

1 miejsce: Bartłomiej Gola

2 miejsce: Dawid Salwerowicz

3 miejsce: Filip Krajcarz

-Kategoria chłopcy 7-9 lat Pchnięcie kulą:

1 miejsce: Igor Olejarczyk

2 miejsce: Bartłomiej Gola

3 miejsce: Filip Krajcarz

-Kategoria chłopcy 10-15 lat Bieg na 100m, Skok w dal, Tor przeszkód:

1 miejsce: Oskar Kaleta

2 miejsce: Maciej Szlufik

3 miejsce: Seweryn Tuta

j-Kategoria chłopcy 10-15 lat Rzut piłką lekarską:

1 miejsce: Maciej Szlufik

2 miejsce: Oskar Kaleta

3 miejsce: Cezary Gola

-Kategoria chłopcy 10-15 lat Pchnięcie kulą:

1 miejsce: Maciej Szlufik

2 miejsce: Oskar Kaleta

3 miejsce: Kacper Siarek

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Dziecięcej Akademii Lekkoatletycznej 2023 – od uczestników, przez rodziców i opiekunów, po trenerów, partnerów i sponsorów wydarzenia. Wasza pomoc i wsparcie są nieocenione.

Naszą Imprezę wsparły lokalne firmy:

– Pizzeria Imperio Krajno

– Sklep Lewiatan w Krajnie-Parcele

– Delikatesy Centrum Radlin

– Sklep Toporek w Radlinie

– DARCET w Radlinie

– Miasteczko Dakar – Zalew Cedzyna

Za co, jeszcze raz, serdecznie dziękujemy!

Patronatem medialnym wydarzenie objęło Radio Rekord Kielce 100.8 FM , Radio Kielce a także gazeta Głos Górna.

Wierzymy, że te zawody były inspiracją dla naszych młodych talentów i zachęciliśmy ich do kontynuowania swojej sportowej przygody. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć im tę niezapomnianą chwilę i pomóc rozwijać ich pasję do sportu.

Prócz zawodów sportowych zapraszamy także dzieci do udziału w warsztatach sportowych, gdzie dalej będą mogli szkolić swoje umiejętności lekkoatletyczne. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Krajnie we wtorki od 16:15 do 18:00 oraz w piątki w Świetlicy wiejskiej w Skorzeszycach od 15:30 do 17:30.

Kolejnym etapem projektu, promującego aktywne spędzanie czasu, będzie Bieg Niepodległości w dniu 11.11.2023r., którym dzieci uczczą także kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie “Sport na Start” – edycja II.