XIV Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego – Smaki Lata – Potrawy Jarskie

Potrawy jarskie – to tegoroczny motyw przewodni kulinarnego konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Do 25 czerwca można zgłosić udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w kulinarnym konkursie Starostwo Powiatowe w Kielcach i Gmina Mniów zapraszają do udziału w XIV Konkursie na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego pn. „Smaki lata – potrawy jarskie”. Konkurs odbędzie się 11 lipca na boisku przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie (ul. Centralna 11) od godz. 14.00.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu są potrawy jarskie. Konkurs adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Gospodarstw Agroturystycznych oraz osób indywidualnych mieszkających na terenie powiatu kieleckiego. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody finansowe i rzeczowe.

– Poprzez konkurs chcemy promować regionalną kuchnię i jej walory smakowe. W tym roku będą to potrawy bez mięsa. Jestem przekonany, że uczestnicy konkursu przedstawią nam wiele ciekawych przepisów, które zagoszczą na naszych stołach – mówi starosta kielecki Mirosław Gębski.

Co to są dania jarskie?

Za dania jarskie uważamy dzisiaj potrawy bez mięsa. Określenie “jarskie” jest stosunkowo stare, sięga XIX w. Dania jarskie mogą być przygotowywane w wersji wytrawnej, jak i słodkiej.

 

Uzupełnione Karty Zgłoszeniowe należy dostarczyć wypełnione do Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie, lub wypełnić je na miejscu w budynku GOKu.

Zerdecznie zapraszamy:)

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content