Projekt Moda na EtnoFit dla KGW, Klubu Seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Fundacja „Kulturalna Przestrzeń” z Piekoszowa zaprasza do udziału w projekcie pn. „Moda na EtnoFit”.  Celem projektu jest promowanie staropolskiej kuchni regionalnej i łączeniu tego, co tradycyjne ze zdrowym odżywianiem. Projekt realizowany będzie do grudnia 2023 roku.

W ramach projektu zaplanowane zostały: warsztaty kulinarne, wydanie publikacji książkowej z przepisami ze wszystkich regionów Polski, kulinarna gra planszowa, organizacja tzw. Rynków Smaków, na których prezentowane będą tradycyjne wyroby z danego regionu, a na zakończenie odbędzie się Festiwal Etno Fit Smaki.

Pierwszym działaniem w ramach projektu będą warsztaty „Etnofit na talerzu”, które przeprowadzą profesjonalni i doświadczeni kucharze, znający lokalny rynek i tradycje danego regionu. Przedsięwzięcie skierowane jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Uniwersytetów Ludowych z 16 województw z całej Polski. Udział w nich weźmie od 5 do 10 organizacji z danego województwa. W czasie trwania warsztatów uczestnicy będą uczyć się przygotowywać staropolskie dania kuchni ludowej, która była serwowana przed kilkudziesięcioma laty w danym regionie i wykorzystywać jej smaki tak, aby tworzyć z nich dania fit. Warsztaty będą odbywać się w każdym z 16 województw. Do udziału w warsztatach planowane jest zaproszenie po 3 członków danej organizacji. W ramach konsultacji w warsztatach udział weźmie także dietetyk oraz antropolog kulturowy. Warsztaty zaplanowane zostały w okresie od listopada 2021 do sierpnia 2022 roku. Rekrutacja do udziału w warsztatach odbywać się będzie do 31 października 2021 roku.

Wszystkie informacje dostępne na stronach www.bckpiekoszow.pl, http://www.kulturalnaprzestrzen.com.pl/ oraz pod numerami telefonów: 41 306 11 83; 570 103 042

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content